Manau, atsimenate mano video apie padirbtus kontrasignatus ant Aleksandro pusgrašių. Padirbinėtojai ties tuo nesustojo. Pastaruoju metu pastebiu vis daugiau padirbtų LDK temos monetų ir vieni tokių – Stulpų kontrasignatai ant bet ko. Tiesa, dar nemačiau Stulpų kontrasignatų ant dviejų eurų monetų, bet į tai sparčiai einama ir, manau, tokią monetą pradedantieji kolekcionieriai irgi pirks, kaip dabar perka kitas monetas su aiškiai padirbtais Stulpų kontrasignatais.

Štai Prahos grašio aversas. Raudonu apibraukiau Stulpų kontrasignatą. Manau, jog jis padirbtas, kaip rinkoje pilna Vokietijos miestų padirbtų kontrasignatų ant Prahos grašių ir, kas glumina, visi jie randa pirkėją aukcionuose. Taip atrodo monetos aversas ir reversas. Esu įsitikinęs, kad padirbinėtojai nesigilino, ant kokių monetų ir kodėl buvo spaudžiami Stulpų kontrasignatai, jie mato, kad LDK tema turi pasisekimą tarp kolekcionierių ir tuo naudojasi.

O štai irgi raudonai apibraukiau Stulpų kontrasignatą ant boratinkos, Jono II Kazimiero Vazos lietuviško 1661 m. šilingo. Neturiu paaiškinimo, kodėl ant 17 amžiaus monetos dėti 15 amžiuje naudotą vaizdinį. Taip atrodo visa moneta. Tikriausiai šis kontrasignatas uždėtas tik siekiant apmulkinti patiklius pradedančiuosius kolekcionierius. O jie ir pasiduoda. Pažiūrėkite, ši moneta ukrainiečių aukcione išėjo už kokius aštuonis eurus, nors aišku, jog tai tiesiog pirkėjų mulkinimas.

Brangieji, primenu, kad yra visai neblogas lietuviškų kontrasignatų ant Aukso Ordos monetų katalogas. Turiu ir video apie jį. Paskaitykite literatūrą, prieš leisdami pinigus aiškiems dabartiniams padirbiniams. Taip bent neatrodysite juokingi, kai Jūsų pirkinius pamatys nusimanantis žmogus.

Tiek šiandien. Gero Jums kolekcionavimo.

Giedrius Bagdonas